Készülj már most a nagy tavaszi és nyári kalandozásokra! Szerezd be a Cser Kiadó túrázóknak szóló könyveit 1.797 Ft-os darabáron, vagy mindhárom kötetet egy csomagban 3.594 Ft-ért!
Nagy Balázs: Trekkingtúrázás. Kárpátok – Románia
A világszerte elterjedt trekking kifejezésnek nincs hasonlóan rövid magyar megfelelője. Jelentése hosszú távú, több napos gyalogtúra, amely többnyire a szabadban éjszakázással párosul. Sátras vándorlás tehát, amely egy egyszerű kirándulásnál vagy túránál időtartamában, felszerelés- és felkészülés-igényében is lényegesen több. A könyv részben elméleti útmutató a sikeres trekkingtúrázáshoz, de egyben gyakorlati útikalauz is a Kárpátok Romániában húzódó legjellegzetesebb hegységeihez. A hosszabb távok bejárásához segédletet adó első részt követően hegységmegismerő túragyűjteményt tartalmaz a leglátványosabb, egyedi jellemvonásokban bővelkedő vonulatokról. Mindkét szempontból különleges munka: közérthető összefoglalást, a gyakorlatban is jól használható útmutatót ad a trekkingek teljesítéséhez – az alapinformáció-szerzéstől a túlélésig tartó skálán -, de Erdély peremi hegyvidékeit bejáró, hosszú távú, nagyhátizsákos túrái révén is kiválóan használható.
Benecz Paraferee Ferenc: Kerékpártúrák a Bükkben
Kerékpáros szemmel a Bükk fennsíkjának, lankásabb hegyeinek, völgyeinek köszönhetően nem csak gyalogosan túrázható, de jól kerékpározható is, bár ne számítsunk sok sík részre.
A könyvben ismertetett 15 kerékpártúra a Bükkben vezet, ezekből tíz terepen, azaz turistautakon vagy az erdészet által fenntartott utakon, öt pedig aszfaltos, szilárd burkolatú köz- vagy forgalom elől elzárt erdészeti utakon. A túraleírások részletes útvonal-ismertetést tartalmaznak, emellett felhívják a figyelmet az érdekes látnivalókra, a táj szépségeire, ellenben nem feltételezik, hogy a kerékpáros a műemlékeknél megáll, hacsak nem ott kívánja pótolni a hosszú kilométerek során elégetett kalóriákat.
Boros Szilvia, Fekete Krisztina,… Sporttáplálkozás szabadidő-sportolóknak
Testünk optimális – lelki, szellemi és fizikai – működéséhez fontos, hogy a tápanyagfelvétel arányban legyen a felhasználással. A szabadidő-sportoló táplálkozása alapvetően nem tér el az egészséges táplálkozástól, a különbség főként a nagyobb folyadék- és energiaigényben van. Az energia-, fehérje-, szénhidrát-, folyadék-, ásványianyag- és vitaminpótlás kérdéséről általánosságban azt mondhatjuk, hogy a szükségletek a fizikailag inaktív vagy kevéssé aktív személyekéhez képest bizonyos mértékig nőnek. Könyvünk gyakorlati tanácsokat ad az egészséges táplálkozáshoz, az edzések és a versenyek hatékony teljesítéséhez szükséges megfelelő étkezésről. Reméljük, hozzájárulunk ahhoz, hogy Olvasóink a tudatos táplálkozás kialakítása után még több sporteseményen sikeresen szerepeljenek.
Túrázz velem!