Ha még nem szerezted be a 2013-as falinaptárodat, akkor válaszd ezt az egyedi darabot Dulcsai István magyar festőművész karibi festményeivel! Vagy lepd meg vele azokat az ismerőseidet, akik szeretik az igényes dolgokat, hisz ez több mint egy falinaptár, a lakás méltó dísze lehet!
Ennek a gyűjteménynek a gondolata nem sokkal ezelőtt fogalmazódott meg egy salgótarjáni festőművész és egy fotós fejében, akik 2010/2011-ben két hónapot töltöttek a karibi térségben, a lenyűgöző Trinidad és Tobagón. Ottlétük alatt „képet alkottak” a szigetország életéről és a térség legjelentősebb ünnepéről a trinidadi Karneválról, aminél méreténél fogva talán csak a riói Karnevál jelentősebb Latin- Amerikában.
Az alapötlet az volt, hogy a képek, – az esztétikai és filozófiai értékeik mellett -, a népeket is megismertessék egymással, azokat az embereket, akik eddig mindössze hallomásból tudhattak egymás létezéséről. A nemes cél meghozta gyümölcsét, amit jelen katalógus oldalain szemlélhetünk.
E távoli országról szóló festmények megalkotása komoly történelmi, szociológiai, természeti felkészültséget feltételez a művésztől, amit a trinidadi kulturális élet is méltányol és élénk
érdeklődésével igazol, többek között azzal is, hogy a festmények Port of Spainban, a Nemzeti Múzeumban kerültek kiállításra.
Láthatóan ezek a képek egy mentálisan és fizikálisan is egészséges népről, a trinidadi és tobagói emberekről szólnak, de nem csak nekik, hanem nekünk is, hogy megismerhessük az életüket, szokásaikat, természeti szépségeiket és legjelentősebb ünnepüket, amelyre ott mindenki oly büszke: A Karnevált.
Ezért is fogalmazódott meg az alkotói filozófia, miszerint: A képek nem azért vannak, hogy a népeket, embereket szétválasszák, hanem hogy összehozzák…
Tervezz velem!