Hagyományos módon labdát kergetni mindenki tud, az igazi móka azonban a buborékfoci, ahol nem a technikai trükköké, hanem a látványos ütközéseké és borulásoké a főszerep. Ajánlatunkkal most 50% kedvezménnyel hódolhattok az új őrületnek, a buborékfocinak!
A buborékfoci ötlete a norvég helyi TV munkatársainak agyából pattant ki. Úgy gondolták, hogy a foci így még élvezetesebbé és szórakoztatóbbá válhat. A szabályok ugyanazok, a változás csak annyi, hogy a játékosok egy műanyag, felfújható “buborékban” játszanak és csak a lábuk van szabadon térdtől lefelé.
Ezzel a buborékkal a felső testünkön kell fociznunk teremben, műfüves pályán vagy akár a szabadban, hiszen az esésektől megvéd a buborék.
Az új őrület már csak azért is mókás, mivel itt a pályán fel lehet, sőt, fel kell löknünk a másikat, hogy megszerezzük a labdát és gólt lőjünk. Ritka szórakoztató a hatalmas buborékkal szaladgáló játékosok látványa, hát még az, amikor egy-egy ütközés után fejre, majd talpra állnak, mint a keljfeljancsi.
A felfújható buborékban szaladgáló játékosok, nyugodtan ütközhetnek egymással, hiszen a buborék teljes mértékben megvédi őket az esésektől. Mindenki akkorát eshet, mint egy ház, és semmi baja sem lesz.
Ízelítőként feltétlenül nézz bele egy valódi norvég rangadóba, amit a játék kitalálói közvetítenek! A videót a kép alatt találod.
Ki tud buborékfocizni?
- 6 – 70 éves korig szinte bárki: gyermek, junior, felnőtt korosztály
- Gyermek korhatár labdamérettől függően: minimum betöltött 6. életév és 120 cm magasság
- Maximum 100 kg súlyhatár
- A buborékok méretei: 1,8m, 1,5m, 1,2m átmérőjű
A focizásra általában a legnagyobb buborékot szokták használni felnőtt és junior csoportok esetében (ez a legbiztonságosabb méret a sérülések elkerülése érdekében és ennél a legjobb a komfortérzet), de magasságtól függően közepes méret is kérhető (pl. családoknál mindhárom méret kombinációja egy családi mérkőzés alkalmával). Az 1,8 m-es labdáktól eltérő esetekben előzetes egyeztetés szükséges.
Buborékfocizz velem!