LÉZERES HAJSZÁLÉR KEZELÉS az V. kerületi Perillisz Stúdióban, most akár 84% kedvezménnyel! Ne hunyj szemet felette, mert rosszabbodhat a helyzet! Kezeltesd hatékonyan, elérhető áron!
A hajszálerek valójában a teljes érhálózat legfontosabb részei, a hámszövet legalján elhelyezkedő szubpapilláris érhálózatot alkotják. Belőlük a hám és az irha felé kis hajszálérkacsok nyúlnak. Mivel a hajszálerek falának nagy az áteresztőképessége, ezért ezeken keresztül megy végbe a hám és az irha közötti gázcsere, valamint a tápanyagok és a bomlástermékek felvétele, ill. leadása. A magyar nyelvben hajszálérnek nevezzük ezeknek az ereknek a nem-természetes kitágulását, ami külső hatásokra, pl. ibolyántúli sugárzás, vegyi anyag, kórokozók hatására következik be. Az arcon megjelenő hajszálerek másik neve a rosacea, míg a lábon található értágulatokat seprűvénáknak is nevezzük.
A hajszálerek nem tekinthetőek egészségkárosító problémának, csupán esztétikailag zavaró a megjelenésük. Előfordul azonban, hogy az erősen tágult érfalon keresztül olyan mennyiségű vérplazma áramlik a bőr szövetei közé, hogy az adott területen duzzadttá, érintésre fájdalmassá, vörössé és meleggé válik, gyulladás jön létre. Ezek már a visszér ‒ helyesen visszérbetegség ‒ tünetei, melyek komoly szív- és érrendszeri problémák előjelei lehetnek, ezért kiemelten fontos megfelelő kezelésük.
A hajszálér hagyományos kezelése
Az értágulatokat a tünet súlyosságától függően kezelhetjük gyógynövény alapú kenőcsökkel, tablettákkal, injekcióval, és különböző műtéti beavatkozásokkal. A kenőcsök, illetve tabletták általában nem szüntetik meg a problémát.
A műtéti beavatkozással szemben a lézeres kezelésnek számos előnye van:
- jóval kevesebb kellemetlenséggel jár
- a kezelés során kisebb sebek keletkeznek csak
- az eredmény azonban azonnali és látványos
Hosszú távon fontos az egészséges életmód: a helyes táplálkozás, elegendő testmozgás, és a kényelmes ruhák viselete.
A lézeres kezelés menete
A vascularis, azaz ér eredetű elváltozások legeredményesebb és legbiztonságosabb kezelésére egyértelműen az ún. dióda lézer alkalmas. A 810-980 nm hullámhosszon sugárzó infravörös dióda lézer kiválóan nyelődik el az ér eredetű pigmentben, az oxihaemoglobinban, ugyanakkor minimális az elnyelődése az epidermisben lévő pigmentben, a melaninban, ezért specifikusan az erek kezelésére alkalmas. A lézer fényenergiája hőenergiává alakul az erekben, ami roncsolja az érfalat, miközben a hám és a környező ép szövetek sértetlenek maradnak.
Kezeltesd velem!